למה כדאי להשקיע בנדל"ן?

אין תחליף לתחושת הביטחון שבית מעניק לנו. בינינו, בית זה הרבה יותר מ-4 קירות, זהו המקום ממנו אנו יוצאים אל שגרת היום שלנו ואליו חוזרים כדי לצבור כוחות. לכן לא פלא שהשקעה בבתים היא מהפופולריות ביותר בישראל. למעשה השקעה בענף הנדל"ן, ובפרט בשוק הדירות בישראל, הוכיחה את עצמה כהשקעה המשתלמת והרווחית לאורך זמן. בכתבה הבאה נסקור את הסיבות העיקריות לכך:

 

בזכות היציבות

אם נשווה השקעות נדל"ן ביחס להשקעות בסקטורים נוספים, כדוגמת שוק ההון,  נגלה כי ענף הנדל"ן  הנה מהיציבות ואף ישנה עליה ניכרת בתשואות בעשור האחרון, בעוד שוק ההון הינו שוק תנודתי בעל עליות וירידות חדות.

 

בזכות ההשקעה הבטוחה

השקעה בנדל"ן הינה השקעה מוחשית, כלומר אנו נשארים עם נכס ביד בכל מקרה. עובדה המקבלת יתרון רב בתקופות משברים, כמו במשבר הקורונה, תקופות בהן אנשים מעדיפים להיצמד להשקעות בנכסים קיימים ולא על הנייר.

 

בזכות מגוון האפשרויות

השקעה בנדל"ן מאפשרת לנו ליהנות ממגוון אפשרויות  להרוויח: נוכל לגור בדירה, להשכיר אותה ולקבל תשואה ואף לבצע עסקת השבחה וליהנות מאקזיט מהיר.

 

בזכות יכולת המימוש

השקעה בנדל"ן הינה השקעה שקל לממש אותה באופן מהיר יחסית, וזאת לעומת השקעות אחרות שבהן יכולת הסחירות נמוכה יחסית.

 

בזכות המחסור בקרקעות

ישראל הינה מדינה קטנה עם עתודות קרקע מוגבלות. הבעיה מחריפה באזור המרכז בה מחירי הנדל"ן נוסקים  בשנים האחרונות ללא הפסקה.  מסיבה זו, גם השקעה בנדל"ן באזורים מרוחקים זו השקעה שנחשבת בטוחה ויציבה.

 

בזכות הצמיחה

קצב הגידול הדמוגרפי בישראל הוא מהגבוהים בעולם. מה שמביא למסקנה הבאה- הביקוש לדירות, משרדים ומרכזי מסחר רק עולה ועולה.

 

בזכות פוטנציאל השבחה

מעבר לעליית שווי הנכס לעיתים ישנה גם אפשרות להשבחת הנכס באמצעות שדרוג הדירה, שיפוץ הבניין או ביצוע שינויים בסביבה כגון: הוספת קו רכבת קלה הקמת פארק ירוק באזור.

 

בזכות ההיכרות עם הסביבה

לעומת השקעות נדל"ן בחו"ל, בהן אנו רחוקים מאוד מהנכס ופחות מכירים את כללי המשחק במדינה הזרה, הרי שרכישת דירה בישראל מאפשרת לנו לראות את הנכס וליהנות משליטה גבוהה בסביבה בה אנו פועלים לרבות הנגישות לחוקים, לאנשי מקצוע ולאוכלוסיות היעד.

 

לסיכום, להשקעה בדירה או בנכס בישראל יש יתרונות רבים, יחד עם זאת מומלץ תמיד לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע המביאים עימם ידע וניסיון, המסייעים למקסם את ההשקעה ולהקטין סיכונים מיותרים.